Turyści

nt_2
nt_65

z sercem dla Nowego Targu

Nowy Targ Startuj Tu

to łatwo wpadające w ucho hasło promocyjnej kampanii, najwyraźniej wzięło sobie do serca wielu turystów, którzy wyruszają na górskie szlaki, wycieczki rowerowe, czy narty.

Nowy Targ od 2020 roku rokrocznie pojawia się na 6-7 miejscu w rankingu 10 najbardziej odwiedzanych i najbardziej atrakcyjnych destynacji w Małopolsce (według badania realizowanego przez Małopolską Organizację Turystyczną).

Nowy Targ jest najlepszą bazą wypadową w stronę wszystkich możliwych atrakcji, jakie oferuje nasz przepiękny region.

 Na terenie miasta utrzymywanych jest:

– 34 km tras rowerowych

– 26 km tras narciarstwa biegowego

z wykorzystaniem potencjału terenów nabrzeżnych Białego i Czarnego Dunajca oraz rezerwatu Bór na Czerwonem

Z innowacyjnymi atrakcjami i ścieżkami rowerowymi, miasto kwitnie turystycznie

Nowy Targ: Miejski Raj dla Rowerzystów i Turystów

Ścieżki rowerowe

Rozwój ścieżek rowerowych i działania promocyjne zaowocowały przyznaną w 2022 roku nagrodą Grand Prix w XI edycji konkursu Gmina Przyjazna Rowerzystom.

Wydarzenia sportowe i kulturalne

Potencjał turystyczny miasta umacniają duże wydarzenia sportowe i kulturalne – Jarmark Podhalański, Przywitanie Lata, Bieg Podhalański, Piknik Lotniczy, biegi górskie z cyklu Turbacz Trail, wyścig rowerowy Nowy Targ Road Challenge, Targi Bożonarodzeniowe. Gromadzą setki, a czasem nawet tysiące uczestników i są prawdziwym magnesem przyciągającym turystów z Polski i zagranicy. 

Gorce

Jesienna, letnia i zimowa edycja Turbacz Trail to element otwarcia na Gorce. Szlak do schroniska Koliba na Łapsowej Polanie, od momentu reaktywacji tego miejsca bije rekordy popularności. W planach jest rozbudowa infrastruktury turystyczno – rekreacyjnej w obszarze Łapsowej Polany i Długiej Polany – wykonanie 2 wież widokowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą (ławki, tor rowerowy, poprawa dojazdu – ciąg pieszo – rowerowy).

Budowa zaplecza turystycznego na os. Oleksówkach  (parking, ścieżka pieszo-rowerowa).

Wykorzystanie potencjału podgorczańskich dzielnic Nowego Targu jako jednych z najbardziej atrakcyjnych turystycznie części miasta.

Wakacyjna strefa Letnia

Miejski samorząd  stanął na wysokości zadania nawet w najtrudniejszym czasie. Z sentymentem wspominana jest Wakacyjna Strefa Letnia na rynku, zorganizowana w czasie pandemii, kiedy obowiązywał zakaz organizacji imprez masowych, czy pamiętne, przedświąteczne ukraińsko-polskie spotkanie integracyjne zorganizowane w Niedzielę Palmową, kiedy nowotarżanie bardzo licznie dali wyraz solidarności z narodem dotkniętym wojną.

Szlak nowotarskiej owcy

Stosunkowo młoda atrakcja, która już zdążyła stać się flagowym produktem turystycznym Nowego Targu. Wszyscy chcą mieć selfie z owieczkami!